İNSANLARI ÖLDÜRMEYİN CANLAR

İNSANLARI ÖLDÜRMEYİN CANLAR
Kasten adam öldürmenin cezası, ağırlaştırılmış müebbet hapistir.  Hepimiz aklayıp paklıyoruz düşüncelerde kendimizi. Oh oh dinimizde büyük günahlardan biri olan adam öldürme suçunu işlemedik diye. Boşuna sevinmeyin. Herkes adam öldürmüyor belki ama ruhunu öldürdüğünüz insanlar !
İnsan sadece nefes alan, yiyen, içen, boşaltan, üreyen bir canlı değildir. İnsanı insan yapan, en önemli tarafı ruhu olmasıdır. Bugünlerde en çok unuttuğumuz, ihmal ettiğimiz yanımız bu sanırım.
Oysa ne güzel olurdu ruhumuzu beslesek!
Ruh dediğin şey öyle maddi şeylerle beslenmiyor.1 kg dana biftek, havyar, kalamar vb .Aklımıza gelen pahalı şeyler. Lüks bir mekanda yemek yemekte. O sadece senin sınıf farkını, alım gücünü belirler.
Oysa doğduğumuz da tertemiz bir A dört sayfası gibi olan ruhumuz kirleniyor. Onu temiz tutabilmek hepimizin elinde. İyi şeyler yapalım. İyi şeyler hissedelim. Birbirimize gülümseyelim. Yardımlaşalım, paylaşımcı olalım. Olalım ki bumerang gibi dönüp dolaşıp iyilikler bize sirayet etsin. İyilikler, güzellikler çoğalsın. İyilik kötülüğe galip gelsin.
Yoksa bu toplumda fiziki olarak yaşayan, ruhen ölmüş, canlı cenaze gibi dolaşan insan popülasyonu çoğalacak.
Söylemesi benden düşünmesi sizden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu