KEMAL AĞBİ’DEN MEKTUP

KEMAL AĞBİ’DEN MEKTUP

Şu yaşamakta olduğumuz günler gerçekten iç karartıcı.

Hastalık bir yandan, kadın cinayetleri bir yandan, savaşlar bir yandan, doğal âfetler bir yandan… Offf!!!

Didim’de de gördük, Hatice Hanım ile tanışıklığımız vardı.

Yeter be! Erkek cinsiyetinde olmaktan utanıyorum. Offf!

Bekir Coşkun… Çocukluğumdan beri her gün mutlaka okuduğum gazeteci / yazar. Işıklar içinde uyu, Allah rahmet eylesin.

***

Bu hafta şu ıslak imzalı mektubu almak biraz içimi ısıttı, sizlerle paylaşmak istedim.

istedim.

***

Sayın Yakup KIVRAK,

Bu mektubu, Millî Egemenlik Mücadelemizin 100. yılında düzenlemiş olduğumuz “23 Nisan Resim, Şiir, ve Beste” yarışmasına katılarak geleceğe olan umudumuzu tazelediğiniz için size en içten teşekkürlerimi sunmak üzere kaleme aldım.

Coşkunuzu, duygunuzu ve umudunuzu notalara döktüğünüz eserinizi kıvançla dinledim. Cumhuriyetimize, büyük önder Atatürk’e, ülkemize ve kuruluş felsefemize olan bağlılığınız bizim için son derece değerlidir.

Bilmenizi isterim ki; özgür ve güçlü Türkiye’yi inşa ederken emeğinizin eseri olan eseriniz de bize güç verecek. Bugün notalarınızla anlattığınız şanlı tarihimizi ve umudunuzu yarın büyük bir kararlılıkla geleceğe birlikte taşıyacağız.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi; “Sanatkâr, toplumda uzun mücadele ve gayretlerden sonra alnında ışığı ilk hissedendir.”

Bu inançla demokratik, lâik ve çağdaş Türkiye yolundan asla ayrılmadan hep birlikte güzel bir geleceğe yürüyeceğimize inanıyorum.

Yüreğinizdeki inanç, içinizdeki ülke sevgisi ve yüzünüzdeki gülümseme hiç eksilmesin. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Kemal Kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı

***

Kemal Ağbi ile on beş yirmi sene önceden, Çankaya Belediyesi Bin Çocuk Korosu zamanından tanışıklığımız var. Mektubu beni mutlu etti, içimi ısıttı, paylaşmak istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu