Ticaret Odası “Ramazan ve Kurban Bayramında Uzun Tatil Turizmi Canlandırır”

Didim Ticaret Odası yönetim kurulu iç turizmde canlılık yaratabileceği düşüncesiyle 12 Mayısta başlayacak olan Ramazan bayramı ardından iki günlük aranın 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramını da kapsayacak şekilde tatil edilmesi durumunda 11gün.

15 Temmuz Milli Birlik günü sonrasında Cuma gününü de içine alacak şekilde düzenlenmesi halinde Kurban bayramı ile birleşen haftada da yine 11 günlük tatil yapılması durumunda Turizm sektörünün hareketliliğini ve ilk etapta iç turizm ile hareketlilik geleceği düşüncesiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başkanlığına görüş bildirdi.
Didim TO Başkanı Hilmi Erbaş imzasıyla paylaşılan görüş yazısı şöyle; “Kovid-19 pandemisi sebebiyle tüm dünya ülkeleri gibi ülkemiz de gerek sosyal gerekse ekonomik açılardan büyük ölçüde etkilenmiştir. Şahsınız nezdinde birliğimizin bilhassa pandemi döneminde de devlet kademelerine aktarmış olduğunuz sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik pek çok diplomatik girişim olumlu sonuçlandı.

Bilindiği üzere ülke çapında birçok sektör yaşanılan pandemiden doğrudan etkilendi ve bu yıkıcı etki artmaya devam etmektedir. Bu süreçte pek çok tacirimiz devletimizin almış olduğu zorunlu tedbirler sebebiyle işlerini ya kısıtlı halde devam ettirmek ya da tamamen durdurmak zorunda kaldılar.

Pandemiden büyük oranda etkilenen sektörlerin başında bilindiği üzere Turizm ve Yeme İçme sektörü gelmektedir. Turizm sektörünün hareketliliği ilk etapta iç turizm ile gelecektir. Oda yönetimimiz kendi içerisinde müzakerelerde bulunmuş ve aşağıda yer alan önerileri değerlendirmelerinize sunmuştur.

-12 Mayıs 2021 Çarşamba günü başlayacak olan Ramazan Bayramı Tatilinin akabindeki Pazartesi ve Salı günleri ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının akabindeki Perşembe ve Cuma günlerini de içine alacak şekilde birleştirilerek 11 günlük bir tatil,

-Perşembe gününe rast gelen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü resmi tatilinin akabindeki Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerini de içine alacak şekilde 19 Temmuz 2021 Pazartesi günü başlayacak olan ve 23 Temmuz 2021 günü sona erecek Kurban Bayramı Tatili ile birleştirilerek 11 günlük bir tatil olanağının oluşması ve tatili düşünenlerin ve işletmelerimizin gerekli programlarını yapabilmeleri için tatil günleri kararlarının acilen verilmesi gerekmektedir.

Birliğimizin Odamızın bu önerilerini de ilgili Devlet kademeleriyle paylaşmanız hususunu bilgilerinize arz ederiz. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu