Yasağa Rağmen Sokağa Çıkan 32 Bin 181 Kişiye Ceza Kesildi

İçişleri Bakanlığı, 1-8 Şubat tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 32 bin 181 kişiye adli ya da idari işlem yapıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ; “Covid-19 salgını ile mücadelede toplumsal ve bireysel sağlığımızın korunmasına yönelik olarak uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasına devam edilmektedir.

Bu kapsamda; hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlanmıştır.Sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımız büyük oranda uyum sağlamıştır. Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulanmıştır.

1 Şubat Pazartesi gününden itibaren hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 5 Şubat Cuma akşamı saat 21.00’de başlayıp 8 Şubat Pazartesi günü saat 05.00’e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 32 bin 181 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır.

Bakanlık ayrıca, pandemi ile mücadelede sona erip, normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske, mesafe olmak üzere diğer kurallara uyulması gerektiği vurgulandı ve halka bu süreçte gösterdiği sabır, fedakarlık ve anlayıştan dolayı teşekkür edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu