ROTARY’de Yetti Gari” dedi

2430 bölge Rotary Kulübünün bu yıl Adana’da düzenlediği 13.Rofife Uluslararası Kısa Film Festivalinde  finale kalan  Didimli Yönetmen Murat Yüksel’in; “Jeotermal Yetti Gari” adlı belgesel filmi 3.ödülü ile döndü.
Yönetmen Yüksel’in Jeotermal Yetti Gari belgeseli; “Avrupa Birliği’nin Sivil Düşün” programı kapsamında da desteklenmiş ve bir çok çevre konulu konferans ve sunumda gösterilmişti. Yüksel: belgeselin ilk gösterimini çekimlerin yapıldığı Kızılcaköy’de yapmış ve Aydın ve çevresinde  JES’lere  karşı yürütülen mücadelede sembol belgeseli olmuştu.

Belgesel sırasıyla  2019 yılında 1. Efeler Uluslararası Çevre Film Günleri, Gösterim Seçkisi. 2020 yılında da 7. Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali, Gösterim Seçkisi, 4.AFSAD Kısa Film Festivalinde Gösterim seçkisi, 27.İFSAK Kısa Film Festivalinde, Finalist olmuştu.
Ödülün ardından gazetemize açıklama yapan Yönetmen Murat Yüksel ; “Yeşilçam’ın kilometre taşlarının, ilmik ilmik döşendiği Adana’da, bu yıl 13’ncusu gerçekleşen ‘Rofife Uluslararası Kısa Film Festivalinde’, sevgili dostum  Onur Yıldırım  ile birlikte çektiğimiz belgeselimiz; ‘Jeotermal Yetti Gari’ belgesel kategorisinde üçüncülük ödülü aldı.Yılmaz Güney gibi bir üstadın ayak bastığı Çukurova bölgesinden böylesi bir ödülü almak bizim için onur vericidir. Bu gururu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese birkez daha sonsuz teşekkür ederim”dedi.

dana 2430 bölge Rotary Kulübünün düzenlediği  Rofife filim festivalinde  finale kalan  Didimli Yönetmen Murat Yüksel’in “Jeotermal Yetti Gari” adlı belgesel filmi 3.lük ödülü ile döndü.

Yönetmen Yüksel’in Jeotermal Yetti Gari belgeseli , AFSAD’ın düzenlediği  festivalde,  gösterim seçkisi oldu önümüzdeki günlerde bu festivalden de ödül beklenen film Avrupa Birliği’nin “Sivil Düşün” programı kapsamında da desteklenmiş ve bir çok çevre konulu konferans ve sunumda gösterilmişti. Murat Yüksel bu filmin ilk gösterimini çekimlerin yapıldığı Kızılcaköy’de yapmış ve Aydın ve çevresinde  JES’lere  karşı yürütülen mücadelede sembol belgeseli olmuştu.

Belgesel, 2019 yılında 1. Efeler Uluslararası Çevre Film Günleri, Gösterim Seçkisi. 2020 yılında da 7. Bozcaada Ekolojik Belgesel Festivali, Gösterim Seçkisi olarak gösterildi.

Ödülün ardından gazetemize açıklama yapan Yönetmen Murat Yüksel ; “Yeşilçam’ın kilometre taşlarının, ilmik ilmik döşendiği Adana’da, bu yıl 13’ncusu gerçekleşen ‘Rofife Uluslararası Kısa Film Festivalinde’, sevgili dostum  Onur Yıldırım  ile birlikte çektiğimiz belgeselimiz; ‘Jeotermal Yetti Gari’ belgesel kategorisinde üçüncülük ödülü aldı. Yılmaz Güney gibi bir üstadın ayak bastığı Çukurova bölgesinden böylesi bir ödülü almak bizim için onur vericidir. Bu gururu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese birkez daha sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Bir Yorum

  1. Emeklerinize ve yüreklerinize sağlık. Jeotermal Şirketlere karşı mücadelede direnişin simgesi olan Kızılcaköy ‘ den yola çıkarak havasına , suyuna toprağına sahip çıkan analarımızın önderliğinde köylülerimize verdiğiniz desteğiniz çok değerli. Kutluyoruz 👏👏👏✊⭐✌️🙋

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu