Başkanların Resmi Siyaseti Gerdi

Didim Belediyesi, Spor Bakanlığı, Didim Kaymakamlığı ve Triatlon  Federasyonun birlikte organize ettiği ve 3 kez ertelenen  Didim 3. Triatlon yarışları büyük katılım ve artan ilgi ile yapılırken, organizasyonunda kurulan platformda  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu’nun resmimin bulunduğu gerekçesiyle  ödül törenlerine Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un  katılmadığı  iddiaları Triatlon’un coşkusuna gölge düşürmese de siyaseti gerdi.

Vekil Metin Yavuz’un başkan Çerçioğlunun resminin altında bir törene katılmayacağını söylediği iddia edilen program sonrasında Didim CHP ile Başkanı Nurettin Koçak ; “Bu Resim İnmez, Bu Mücadele Bitmez” başlıklı basın açıklaması açıklama yaptı. Koçak açıklamasında; “Siyasal iktidar tükenmişliğini unutturmak ve gündem değiştirmek için çeşitli spekülasyonlar  üzerinden, yalanlar uydurarak koro halinde ana muhalefet partisine saldıranlar, bu saldırıya yandaş havuz medyası, aktrolleri, yandaş işverenleri, stepnesi ve şirazesinden çıkmış ortakları da topluca eşlik etmişlerdir. Bu şekildeki kendisini toplumun büyük bir kesiminden tecrit etmiş ve devlet gücünü arkasına almış bir yönetim, toplumun birliğini ve beraberliğini ciddi bir şekilde tehdit etmektedir.

         100 yıllık cumhuriyetin kazanımlarını 19 yılda haraç mezat satıp şahsi çıkarları için harcayan (çalışma sarayı, yazlık saray, kışlık saray, uçan saray, makam aracı filosu vb.) ve arta kalan kısmını ise betona yatıran  miras yediler, toprak dışında satacakları bir şey kalmayınca, şimdi birbirlerini satıyorlar. Lağım patlamış kokusu her yana yayılmış, devlet mafya siyasetçi ilişkisi açığa çıkmışken, Aydın AKP milletvekili Metin Yavuz Cumartesi günü ziyaretinde bir takım cek-caklı beyanatta bulunmuş. Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz misali, çok konuşup laf edebiyatı yapacağına icraat göster sayın vekil. 

        22-23 Mayıs Cumartesi günü Türkiye Triatlon Federasyonu organizasyonu olan, Aydın Büyük Şehir Belediyesi ve Didim İlçe Belediyesi katkılarıyla, üçüncüsü yapılan organizasyona katılım sağlayacağını son dakikada bildiren AKP Milletvekili Sayın Metin Yavuz. Didim’e de gelmişken kerhen uğrayayım hazır organizasyon varken düşüncesiyle katılım sağlamak istediniz sanırım, çünkü başka türlü halkla yüz yüze gelmekten korkuyorsunuz. Olsun madem misafir geldiniz, hoş geldiniz de ancak Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanımız Özlem ÇERÇİOĞLUNUN ve Didim Belediye Başkanımız Ahmet Deniz Atabay’ın resimlerini kaldırmak istemenizde, ne oluyor, neden rahatsız oluyorsunuz? Hem organizasyona katılmak isteyeceksiniz, hem de haddinizi aşarak resimleri kaldırma girişiminde bulunacaksınız. Şunu bilmenizi isterim sayın vekil, Bu resim inmez, bu mücadele bitmez. Sandık da gücünüzün yetmediği Başkanlarımıza tahammül edemeyişinizin sebebini anlıyorum. Aydın Halkının gönüllerinde yer edinmiş Başkanlarımızı, çekememezliğinizin, seçimlerde yenilginizin acısını, resmi indirerek almaya çalışıyorsunuz. Biz cumhuriyet halk partisi örgütü olarak, Özlem Çerçioğlu ve Ahmet Deniz Atabay Başkalarımızın dimdik yanındayız, gücünüz o resmi indirmeye yetmez, yetmedi de. Bu organizasyona emek harcamış emekçi insanlara saygısızlık cüretinde bulundunuz. Bu emekçi insanlara özür borçlusunuz.

         Hafta sonu Didim’i ziyaret etmen sahaya çıkmak değildir, Zaten Sokağa Çıkma Yasağı Var  Vatandaş İçin, vatandaşla yüz yüze gelmemek için hafta sonunu mu bekledin? Yüzünüz yok ki…

         Hangi yüzle esnafı, işçiyi, işsizi, çiftçiyi, emekliyi ziyaret edeceksiniz. Ülkeyi 19 senedir düşürdüğünüz hali görmüyor musun? Hangi vaadi vereceksin? Sizi Hafta içinde de bekleriz. Esnafları ziyaret edip bir dinleyin bakalım ne cevap alacaksınız? Şayet cesaretiniz varsa.

        Didim’in yeni bir otogara ihtiyacı var bu herkes tarafından biliniyor. Topu taça atacağına yer tahsisini onaylatın ve hiç merak etmeyen söz verdiği gibi, Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanımız Özlem ÇERÇİOĞLU 6 Ayda otogar binasını bitirir.  Sizin gibi cek-caklı konuşmaz Sayın Yavuz.

       Mart ayı, Yerel seçimlerde sahte tapu dağıtarak Cemevinin TAPU sözünü Nisanın ikinci haftası vereceğinizi siz söylediniz Sayın Metin Yavuz. İpe un serme. Yine topu taca atıyorsun. Arsayı Didim belediyesine  devredecekmişsiniz. Umarım dedikleriniz gerçekleşir. Ne olduğu belirsiz Yandaşlara, vakıflara toprakları peşkeş çekiyorsun, CEMEVİNE gelince laf salatası yapıyorsunuz.

Bekleyip göreceğiz.

            Erken seçim yok diyorsun ama seçimden kaçış yok ha bugün ha yarın, gideceksiniz . Tüyü bitmemiş yetimin ve tüm vatandaşın hakkı olan 128 milyar dolar nerede? Sorumuza cevap alamadık. Cevap bekliyoruz.” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu