Atıklar Mama Oldu

5 Haziran Dünya Çevre gününde Didim ‘de farkındalık yaratmak için etkinlik düzenlendi.

5 Haziran Çevre gününde Didim Belediyesi, sokak hayvanlarını korumak ve temiz çevre bilinci aşılamak için farkındalık etkinliği düzenlendi. Altınkum Yalı Caddesinde düzenlenen elektronik atığını getir, kedi köpek mamasını götür etkinliğine vatandaşlar yoğun talep gösterdi.

Didim Belediyesi tarafından Altınkum’da düzenlenen etkinlik kapsamından Yalı Caddesine konulan stantlarda vatandaşlar elektronik atığını getirip, elektronik atık toplama kutusuna attı ve  sokak hayvanları için maması aldı. Vatandaşların yüksek katılım gösterdiği etkinlikte, Didim Belediyesi Heykel Seramik Atölyesi tarafından çizgi film karakteri Şirinlerin heykeli yapıldı. Denizden toplanan 2225 adet pet şişe ile yapılan Şirinler heykeli çocuklar tarafından ilgi ile karşılandı.

Etkinliği düzenleyen didim Belediyesi Temizlik :İşleri Müdürü Aslı Kıray Didim Belediyesinde katı atıkların değerlendirilmesi ve sıfır atık hedefiyle yeni bir döneme girmeye karar verildiğini belirtti ve her türlü atığın değerlendirilmesi için Didim2in çeşitli yerlerinde ayrıştırılmış atık toplama konteynırları yerleştirleceğini ve bunların sayısının  çoğalacağını belirtti ve özellikle elektronik atıkların biriktirileceği kutularında  yine çeşitli yerlere konulacağını belirtti ve bu kampanyanın özellikle 5 Haziran Çevre gününde başlatmalarının ardından elektronik atıkla için (her türlü bozuk elektirkli ve elektronik aletler) Didim Belediyesi önünde devam edeceklerini belirtti.

Sokak hayvanlarına karşı duyarlılık oluşturmak ve çevre bilincini aşılamak için güzel etkinlik yaptıklarını belirten Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay de , “Etkinliğe katılımın yoğun olması bizi memnun etti. Yaptığımız etkinlik kapsamında vatandaşlarımızın elinde bulunan elektronik atıklar, sokak hayvanlarımız için mamaya dönüştü. Sıfır atık hareketi ile atıklarımızı geri dönüşüme gönderelim. Geleceğimize sahip çıkalım. Bize destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu