Atabey 19 Gençlik ve Kültür Ocakları Didim İl Beyliği Açılıyor

Atabey 19 Gençlik ve Kültür Ocakları Didim İl Beyliği  9 Haziran 2021 günü saat 14.00’te Ocak Atabeyi Hüseyin Hakkı Kahveci’nin katılımıyla gerçekleşecek.

Mehmet Emin Tural Başkanlığında kurulan Didim şube Cumhuriyet Caddesi Ünsal Pasaj 1. katta yapılacak. Başkan M. Emin Tural Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci’nin Didim’deki ocağın açılışının ardından Didim’de çeşitli görüşmelerde gerçekleştirileceğini bildirdi.

Tural, Kurdukları oluşumun ana fikrinin “ Kuvva-i Milliye dönemi sona ermiştir. Artık mücadelenin adı Kuvva-i Türk’dür”  ve tek temsilcisi Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları’dır. Atatürkler partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları’nda yeniden Kuvva-i Türk olarak toplanıyor.” diyerek tanımlayan Tural amaçlarının,   Genel Başkanları Kahveci’nin “Ya Devlet Atatürkleşecek, Ya Atatürkler Devletleşecek” sözüyle net olarak anlatılabileceğini belirtti.

Didim Başkanı olarak atanan  Mehmet Emin Tural  Atabey 19Ocaklarının amaçlarını da şöyle sıraladı;

Amacımız, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Yönetim Sistemini, Türk Milletinin Yaşam Kültürünü Atatürk gibi, Ata Türk‘e, Doğaya, Akla, Bilime, göre yeniden tesis etmektir.

Bu amaç doğrultusunda hedefimiz, Türk Milletini, her il, ilçe mahalle ve köyde, Türk Kültürü ve Töresine göre bilinçlendirmek, Akıl, Hukuk ve Bilimin ışığında TÜRK Ulusunun Hakkettiği yeri almasını sağlamaktır.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, İstikbal ve İstiklalinin Teminatıdır.

Biz varız..;

Biz Geçmişiz..;

Biz bugünüz..;

Biz yarınız..;

Geçmişimiz geleceğimizi inşa eder.

Biz Atatürk’üz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu