Denizköy’de Muhtarlık Ailede Kaldı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) aldığı karar doğrultusunda, bazı illerdeki köy ve mahallelerde Ölüm veya farklı nedenlerle düşen muhtarlıklar ve/veya ihtiyar heyetlerinin belirlenmesi  için 6 Haziran belirlenmişti bu nedenle Didim Denizköy’de de sandıklar kuruldu.

Seçime gidilen mahalleler arasında seçildikten 6ay sonra hayatını kaybeden Muhtar Adil Karhan’ın mahallesi olan Didim’e bağlı Denizköy’de de yapıldı. Sokağa çıkma yasağının  seçim nedeniyle  olmadığı  mahallede Jandarma da  güvenlik önlemleri aldı

2019 yerel seçimlerinde muhtarlığı kazanan Adil Karhan seçimden 6 ay sonra hayatını kaybetmesinin ardından aradan geçen yaklaşık 2 yıllık sürenin ardından yapılan seçimleri bu kez yeğeni Bünyamin Karhan kazandı.

3 sandıkta gerçekleşen seçimlere 735 seçmenden 614 seçmen oy kullanırken, Mehmet Özdemir, mevcut azalık görevinden istifa eden Nihat Yıldız, Remzi Budak ve Bünyamin Karhan aday oldu. Yapılan seçim neticesinde adaylardan Bünyamin Karhan 228, Nihat Yıldız 179, Remzi Budak 116 ve Mehmet Özdemir 91 oy aldı. Bu sonuçların açıklanmasının ardından mahallenin yeni muhtarı Bünyamin Karhan oldu.

35 yaşındaki Bünyamin Karhan kendisine teveccüh gösteren mahalle sakinlerine teşekkür ederek, görev süresi içerisinde mahalleye en iyi şekilde hizmet etmeye gayret edeceğini dile getirdi. İtirazlar için gerekli sürenin bitmesinin ardından Karahan’ın hafta içinde mazbatasını alması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu