Didim Cemevi Pikniği Sazlı Sözlü Yapıldı

Didim Cemevi’nin geleneksel olarak gerçekleştirdiği Hıdırellez Pikniği hafta sonu Tavşanburnu Orman Kampında gerçekleşti.

Piknik organizasyona Didim Belediye Başkan yardımcısı Yusuf Deveci, CHP İlçe Başkanı  Nurettin Koçak ve kadın kolları bakanı Arzu Kurt’ta katıldı. Didim’deki bazı STK temsilcileri ve üyelerinin de katıldığı piknikte kahvaltı için erken saatte gelenlerle birlikte her saat artarak devam etti ve sosyal mesafe ve hijyen kurallarına  uyulması konusunda sık sık anonsların yapıldığı piknikte Didimliler kampın kapanış saatine kadar gönüllerince eğlendiler.

Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan piknik etkinliğinin dernek üyeleriyle tarafından ısrarla istendiğini, ancak pandemi nedeni ile gerçekleştiremediklerini, en uygun olan ilk  günde bir araya geldiklerini belirtti ve  yan yana can cana olmayı özleyen Didimlileri  bir araya getirdiklerini belirtti.

Pandemi boyunca bir çok sosyal yardıma aracılık yaptıklarını belirten İlhan; “elimizden geldiğince  insanları umutsuz ve yalnız bırakmadık, lokma hayrı yapacak canlarımızın hayırlarını yardım kolileri haline getirerek ihtiyaç sahiplerine  ulaştırdık, Cemevimizin bahçesinde çeşitli peyzaj çalışmaları ile yaz etkinliklerine hazır hale getirdik, bunları yine yardımlarla ve desteklerle gönüllü çalışmalarla  yaptık. Bu çalışmalarda yardımcı olan hayırseverlere ve Cemevi personeli ve gönüllülerine de ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Yerel sanatçıların  sahne aldığı etkinlik boyunca DAHOT halk oyunları ekipleri de gösteri yaparak pandemi boyunca yaptıkları çalışmaları sergileme fırsatı da buldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu