Didim’de İlksan Emin Ellerde!

ilkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) seçimlerinde Didim temsilciliğini “Demokratik, Katılımcı ve Şeffaf bir İlksan” mottosu ile seçimlere giren Eğitim Sen Üyesi  Hacı Bebek Çelik kazandı.

Eğitim Sen Didim Temsilcisi Belkıs Kahraman yaptığı açıklamada ;”İlkokul öğretmenlerinin sağlık ve sosyal gereksinimlerini karşılamak ve yardımlaşma amacı ile kurulmuş olan ilkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) yıllardır Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Siyasal vesayetiyle yönetilmektedir. Bu gidişatın değişmesi için; Demokratik, Katılımcı ve Şeffaf bir İlksan için mücadelemiz devam etti” dedi.

Kahraman ayrıca; “19 Haziran 2021 tarihinde ilçemiz Gazi İlkokulu Çok Amaçlı Salonu’nda ilksan üyeleri arasında yapılan seçim saat 09.00’da başlayıp, 17.00’de sona ermiştir. Yapılan sayım sonucunda Eğitim Sen adayımız Hacı Bebek Çelik aldığı 79 oyla İlksan Didim Temsilcisi olmuştur. Türk Eğitim Sen Adayı Pürkan Çulha 54 oyla ikinci sırada yer alırken, Eğitim Bir Sen Adayı Rahime Öner ise 18 oy almıştır. Seçime katılan ve demokratik olarak sonuçlanmasını sağlayan tüm adaylara ve oy kullanan arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Eğitim Sen her alanda olduğu gibi tarihsel ve toplumsal sorumluluğunun bilincinde İLKSAN’a da sahip çıkacaktır. Başta Didim’deki tesisimizi biz eğitim emekçilerine ve Didim halkına yakışır şekilde hizmete sunabilmek için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Didim için hayırlı olsun.

Eğitim emekçileri, vicdanları ve hür iradeleriyle noktayı koymuştur: İlksan Emin Ellerde!

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz, Yaşasın Eğitim Sen” diyerek açıklamasını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu