Didimli Bedran Baran Süren Paris’ten Ödül Getirdi

Hodrimeydan haber sitesi tarafından her sene geleneksel olarak fotoğraf hobisini yaşamayı düşünenler için düzenlenen ve bu sene 2238 katılımcı kaydeden Uluslararası  3. Paris Fotoğraf Yarışmasına Didim Esra Karakaya Lisesi  öğrencisi  Bedran Baran Süren’de Didim Manastır koyunda çektiği ve  Ayrık” rumuzuyla fotoğrafıyla katıldı. Yarışması’nın  ödül töreni Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Program kapsamında 2238 yarışmacı arasından  beş yarışmacı ödüllendirildi. Fransa’daki Türklerin haber sitesi Hodrimeydan tarafından düzenlenen yarışmanın ödül töreni 150 davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Törene ev sahipliği yapan Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı ve aynı zamanda bu yılki Onur Ödülü’ne adı verilen Dr. Fıtrat Demir Onger, açılış konuşmasında törene ev sahipliği  yapmaktan duyduğu sevinci dile getirerek “Paris Anadolu Kültür Merkezi’nin 37 yıldan bu yana Türk kültürünü Fransa’da tanıtmak için gayret sarf ettiğini” belirtti   bu sene  2238 kişi yarışmaya katıldı. 12 kişilik jüri üyemiz, yarışmaya katılan tüm fotoğrafları büyük emek harcayarak inceledi ve biraz sonra açıklanacak olan ödüle layık görülen fotoğrafları seçti. Yarışma kuralında belirttiğimiz gibi 5 fotoğrafa ödül veriyoruz. Birinci, İkinci ve Üçüncünün yanı sıra Jüri Özel Ödülü ve Onur Ödülü verildi.

Jüri üyelerinin seçip belirlediği “Çocuk”  yarışmanın Jüri özel ödülü olan fotoğraf Yarışmanın diğer bir ödülü olan Dr. Fıtrat Demir Onger Onur Ödülünü kazanan “Ayrık “adlı  fotoğrafıyla yarışmaya katılan Bedran Baran Süren oldu.

Ödül aldıktan sonra kendisine ulaştığımız Süren;  “Didim Manastır koyunda çektiğim fotoğrafla katıldım. Bu tarz bir fotoğraf yarışmasına ilk kez katılıyorum. Yarışmanın uluslararası olması ayrı bir önemli durum benim için. Yarışmada 2238 katılımcı vardı ve katılımcıların çoğu da profesyonel fotoğrafçılardan oluşuyordu. Bu kadar katılımcı arasında ödül almak, amatör olarak fotoğraf sanatı ile ilgilenen benim gibi biri için çok önemli. Bu fotoğraf yarışmasından ödül almak, fotoğrafçılığa bakış açımı ve ilgimi daha geliştirecektir. Bakan değil, gören olun.” açıklaması yaptı.  Baran’a yaşamında başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu