DİYED İstanbullu Engellileri Ağırlıyor

#Didim Yöresi Engelliler Derneği(DİYED) #İstanbul Tüm Engelliler Derneği üyesi 21 kişiyi Didim’de ağırlıyor. Dernek başkanı #Sultan Yalçın’ın da içinde bulunduğu engelliler ilk günlerinde Orman  Kampı’nda piknik yaptılar ve 1 hafta kalacakları Didim’de çeşitli etkinliklere katılacaklar.

Didim Belediyesinin City Bus aracı ile kent turu atan dernek üyeleri Orman kampında piknik yaparak başladıkları Didim turunda bazı turistik yerleri de gezecekler ve düzenlenmesi tamamlanan Altınkum Engelliler plajında denize de girecekler.

Şişli Belediyesi Kent Konseyi üyesi ve çevre gönüllüsü olan Dernek Başkanı Sultan Şahin Didim’e tur ile birlikte daha öncede geldiklerini çok beğendiklerini belirtti ve kültürel turların gerçekleşmesinde   engelli olmanın kendilerini engellemediğini belirtti ve DİYED başkanı Bedri Altıntaş’a ve yönetimine teşekkür etti.

#DİYED Başkanı Bedri Altıntaş’ta İstanbullu engelliler gibi Türkiye’nin bir çok yöresi engelli derneklerini Didim’de ağırladıklarını, önümüzdeki günlerde açılacak olan engelliler plajında  dostlarının denize rahatça girebilecekleri bir takım düzenlemeleri gerçekleştirdikleri belirtti ve tüm Didimlilerle birlikte sosyal hayatın gelişmesi ve evde  kapalı kalan  engellilerin yaz boyunca plajı kullanmasını istediklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu