Hastanede Aşı Kuyruğu

Tüm Türkiye’de günlük aşılanma sayısının1 buçuk milyona ulaştığı günlerde, Didim Devlet hastanesinde de hızlı ve çok sayıda aşı yapılmaya başlandı.

16 Haziran 2021 aşılamada yaş sınırının 40 inmesi ve bugünden itibaren 18 yaşa kadar inmesi ile çeşitli meslek guruplarının da önceliklerinin  belirlenmesinin ardından Didim Devlet Hastanesine aşı için başvurular sabah erken saatlerden gece24.00’e kadar devam etmeye başladı ve  günlük ortalama 1500’ü bulan başvurulara ve cevap verebilmek için Hastane bahçesini çadır kuruldu.

Yoğun talep üzerine Hastane Başhekimi  Op. Dr.   Ethem Bilgiç  İl Sağlık müdürlüğünden talep ettiği çadırın kurulması ile aşılama işlemleri sürdürüldü. MHRS’den randevu alamayan bazı vatandaşların bahçede kurulan müracaat masasında form doldurmak yeterli  oluyor.  10 tane aşı odası kurulan çadırda geçtiğimiz Salı günü başvuru sayısının 1600’ü geçtiği öğrenilirken  Çarşamba günü mesai bitiminde sayının 1500 geçtiği ve her geçen gün bu sayının arttığı da alınan bilgiler arasında.

Aydın il genelinde 0’a yaklaşma hedefinin gerçekleşmesi için öncelikle ilk aşılarını yaptıranların talepleri karşılanırken, MHRS üzerinden randevu alanların da aşıları saatine göre yapılmaya devam ediliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu